O Nas

IRENEUSZ POPIÓŁ

Prezes Zarządu
Dyrektor Zarządzający

PIOTR FRYCZ

Wiceprezes Zarządu
Dyrektor ds. Handlowych

KATARZYNA GŁOWIK

Członek Zarządu
Dyrektor ds. Technicznych

RADOSŁAW JEDLECKI

Prokurent
Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu

MARIA RĘKA

Prokurent
Główna Księgowa

BARTOSZ URBANIAK

Prokurent
Dyrektor ds. Zakupów i Logistyki

MAREK KUKOFKA

Prokurent
Dyrektor ds. Jakości

Nasz zespół

 

 

 

Blisko 75 lat historii CHEMETU to trzy pokolenia pracowników, którzy przez wszystkie lata wnosili swój wkład w obecną pozycję rynkową i technologiczną zakładu.

Międzypokoleniowa wymiana poglądów i doświadczeń przyczynia się do ciągłego wzrostu kwalifikacji pracowników oraz identyfikacji z firmą, jej celami i specjalizacją.

Obecnie CHEMET zatrudnia ponad 500 pracowników, w tym prawie 400 osób na stanowiskach bezpośrednio oraz pośrednio produkcyjnych.

KADRA MENEDŻERSKA I INŻYNIERSKA

Trzonem naszego zespołu jest blisko 40-osobowa, doświadczona kadra inżynierska i techniczna, odpowiedzialna za procesy projektowe, produkcyjne, jak również kontrolę jakości.

Silna marka i pozycja rynkowa Spółki to także zasługa prężnie działającego Działu Sprzedaży i Marketingu. Również tutaj zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie urządzeń ciśnieniowych, legitymujących się wieloletnim doświadczeniem we współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi oraz dogłębną znajomością specyfiki obsługiwanych branż.

BIURO PROJEKTOWO-KONSTRUKCYJNE

Nasze biuro projektowo-konstrukcyjne specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu zbiorników ciśnieniowych oraz jednostkowej aparatury procesowej, a w szczególności w przygotowywaniu dokumentacji warsztatowej dla potrzeb wydziałów produkcyjnych.

W skład biura wchodzi również sekcja technologiczna i spawalnicza. Odpowiada ona głównie za przygotowanie oraz wdrażanie nowych technologii produkcji i spawania, dzięki którym CHEMET może zwiększać swoją przewagę konkurencyjną na rynku oraz poszerzać ofertę rynkową w zakresie aparatury procesowej.

75 lat historii CHEMETU

PIERWSZE LATA ZAKŁADU


PIERWSZE LATA ZAKŁADU

1940-1945

Niemiecka Fabryka Maszyn „SEIFERT” otwiera na terenie obecnego zakładu wydział produkcji zamiejscowej, specjalizujący się w wytwarzaniu rurociągów z rur bez szwu oraz rur spawanych, lekkich konstrukcji stalowych oraz zbiorników.

1945-1968

Po zakończeniu wojny państwowa Fabryka Maszyn skoncentrowała się na produkcji rurociągów spawanych oraz giętych. Stopniowo, od początku lat 50-tych, profil produkcyjny zakładu zaczął ewoluować w kierunku aparatury chemicznej – zbiorników i chłodnic amoniakalnych, zbiorników solanki, wymienników ciepła oraz chłodnic międzystopniowych. W roku 1955 zakład rozpoczął działalność eksportową – pierwsze dostawy aparatury przemysłowej do ZSRR, Iranu, Chin i Korei. Począwszy od roku 1961 firma skoncentrowała się wyłącznie na wytwarzaniu aparatury chemicznej.

SZYBKI ROZWÓJ


SZYBKI ROZWÓJ

1968-1975

Firma zmienia nazwę na Zakłady Aparatury Chemicznej CHEMET, a wkrótce rozpoczyna się największa modernizacja zakładu – m. in. uruchomienie linii technologicznej do produkcji zbiorników przenośnych na ciekły chlor.

1976-1990

CHEMET uzyskuje liczne międzynarodowe dopuszczenia i certyfikaty, w tym TÜV Hannover na produkcję przenośnych zbiorników na chlor, amoniak i freon. Firma podpisuje również umowę licencyjną z ABB LHT na produkcję chłodnic powietrznych.

CZAS LPG


CZAS LPG

1990-1991

Dynamiczny wzrost popytu na naziemne zbiorniki LPG w Niemczech przyczynia się do poszerzenia asortymentu CHEMETU. Firma uzyskuje wszystkie niezbędne certyfikaty, potrzebne do eksportu zbiorników LPG na rynek niemiecki.

1992-1993

CHEMET otrzymuje amerykański certyfikat systemu jakości ASME U-stamp, dopuszczający produkcję kotłów i zbiorników ciśnieniowych. Jednocześnie uruchomiona zostaje produkcja zbiorników LPG na rynek polski, zgodna z wymaganiami UDT. Zakład zostaje przekształcony w spółkę akcyjną – Z.A.Ch. CHEMET S.A.

1997-1999

Firma zostaje uhonorowana certyfikatem jakości ISO 9001 wydanym przez Lloyd’s Register Quality Assurance Ltd. Zakończenie inwestycji w Strzybnicy – otwarcie zakładu produkującego naziemne i podziemne zbiorniki LPG o wydajności 8000 szt. rocznie. Rozpoczęcie programu restrukturyzacji Spółki.

DEKADA ZMIAN I INNOWACJI


DEKADA ZMIAN I INNOWACJI

2002

Prywatyzacja Spółki i dokończenie procesów restrukturyzacji. Wdrożenie do seryjnej produkcji modułowych stacji paliw LPG we współpracy z firmą EMGAZ Sp. z o.o.

2003-2004

Szybki rozwój produkcji zbiorników cystern kolejowych na LPG, chlor, amoniak i inne chemikalia. Rozpoczęcie seryjnej produkcji stacji autogazu. 2005 Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego SAP R/3, klasy ERP II.

2008-2010

Realizacja projektu naukowo-badawczego z NOT i Politechniką Krakowską w zakresie projektowania i produkcji kriogenicznego ISO-kontenera do transportu LNG i gazów atmosferycznych – tlenu, argonu i azotu. Uruchomienie linii montażowej do produkcji zbiorników cystern kolejowych ze stali kwasoodpornych. Budowa pierwszych modułowych stacji autogazu w Republice Południowej Afryki oraz wejście ze zbiornikami LPG na rynek rosyjski oraz rynek krajów Bliskiego Wschodu.

2011

Realizacja projektu naukowo-badawczego z NOT i Politechniką Krakowską w zakresie projektowania i produkcji typoszeregu stacjonarnych zbiorników kriogenicznych do magazynowania LNG i gazów atmosferycznych. Rozpoczęcie, jako pierwsza firma w Polsce, produkcji kompletnych instalacji zbiornikowych LNG (stacji regazyfikacji).

TERAŹNIEJSZOŚĆ


TERAŹNIEJSZOŚĆ

2012

Budowa pierwszych stacji regazyfikacji LNG w Bukowinie Tatrzańskiej i Białce Tatrzańskiej. Tylko w pierwszym roku uruchomiono 4 stacje regazyfikacji na Podhalu.

2013

Zakończenie procesu projektowania, produkcji i certyfikacji pierwszej kompletnej cysterny kolejowej na gazy węglowodorowe (np. propan, butan, LPG i ich mieszaniny) o pojemności 112 m3.

2015

Przeniesienie Wydziału Produkcji Zamiejscowej na ulicę Zagórską 167 w Tarnowskich Górach. W nowej lokalizacji uruchomiono linie do produkcji zbiorników LPG oraz zbiorników cystern kolejowych.

Doświadczenie i jakość

Te dwa kluczowe pojęcia już od 75 lat pozwalają nam tworzyć podstawy stabilnego rozwoju CHEMETU w dziedzinie urządzeń ciśnieniowych.

To właśnie nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, produkcji oraz montażu zarówno aparatury, jak i zbiorników ciśnieniowych, a także rygorystyczne przestrzeganie procedur jakości umożliwiło produktom naszej firmy zdobycie międzynarodowego uznania.

Dziś, łącząc tradycję z najnowszymi technologiami, rozwijamy w CHEMECIE innowacyjność oraz elastyczność. Dzięki temu potrafimy dostosowywać ofertę do zmieniających się potrzeb i wymagań naszych klientów oraz wspólnie tworzyć unikalne i efektywne rozwiązania technologiczne.

Wierzymy, że nasza filozofia działania, charakteryzująca się indywidualnym podejściem do klienta, zapewni nam stabilną pozycję wysoko wyspecjalizowanego, kompleksowego dostawcy zbiorników i urządzeń ciśnieniowych oraz przyczyni się do kontynuacji rozwoju firmy, w ramach globalizującej się gospodarki światowej.

Zespół CHEMET S.A.

Członkostwo w organizacjach

Chemet SA należy do następujących organizacji:

Dotacje z Unii Europejskiej

Chemet SA jest wspierany dotacjami z Unii Europejskiej.
UE