Aktualności

Zmiana organizacji pracy

Szanowni Państwo,   W związku z ogłoszoną przez #WHO pandemią choroby COVID-19 informujemy, że Zarząd Spółki CHEMET S.A. oraz CHEMET GLI SAS podjął konieczne kroki, aby zapobiec pojawieniu się wirusa na terenach naszych zakładów, zarówno w Polsce, jak i we Francji.  Od dnia 16.03.2020 wszystkie delegacje i wizytacje na terenie naszego zakładu zostają wstrzymane do odwołania. Informujemy również, że przy wejściu każdy będzie poddany pomiarowi temperatury. Służby [...]
Zobacz więcej

Grupa CHEMET na GasShow 2020 – Warszawa, 14-15.10.2020 – ZMIANA DATY

Szanowni Państwo! W związku z pandemią choroby COVID-19 pragniemy poinformować zmianie daty realizacji międzynarodowych targów GasShow 2020 w warszawskim centrum wystawienniczym EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe z dni 25-26 marca 2020 roku na 14-15.10.2020. Życzymy wszystkim zdrowia i zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska jak i współpracy w nowej, rozszerzonej formule Grupy CHEMET Link do wydarzenia: [...]
Zobacz więcej

Grupa CHEMET na Inzynierskich Targach Pracy na Politechnice Śląskiej

Szanowni Państwo, 2 marca 2020 roku przedstawiciele Grupy CHEMET odwiedzili Politechnikę Śląską na Inżynierskich Targach Pracy. Cieszy nas tak duże zainteresowanie wśród studentów jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Mamy nadzieję, że w przyszłości zwiążemy się z młodymi osobami chętnymi do nieustannego rozwoju oraz wspólnie zbudujemy kolejne 75 lat historii CHEMET-u. Ze studenckim pozdrowieniem, [...]
Zobacz więcej

CHEMET Spółka Akcyjna z Orłem Wprost

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w dniu 26.02.2020r. CHEMET Spółka Akcyjna został nagrodzona Orłem tygodnika WPROST 2020. Nagrodę odebrał Pan Bartosz Urbaniak - Członek Zarządu CHEMET S.A. i Dyrektor ds. Handlowych Spółki. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie.  
Zobacz więcej

MCE Milano – zmiana daty

Szanowni Państwo, W związku z zaistniałą sytuacją na terenie Północnych Włoch, zawiadamiamy iż targi MCE MILANO 2020 zostały przeniesione na datę 8-11 września 2020. Grupa CHEMET zaprasza Państwa w nowym terminie na stoisko S54 w hali 11, gdzie przedstawimy rozszerzoną ofertę Spółki. Życzymy Państwu zdrowia i do zobaczenia we wrześniu w Mediolanie. Zespół Grupy CHEMET
Zobacz więcej

CHEMET S.A. z Gazelą Biznesu

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w XX edycji "Gazele Biznesu" dziennika Puls Biznesu CHEMET S.A. został ponownie ujęty w rankingu najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw. GRUPA CHEMET to na dzień dzisiejszy: - 75 lat doświadczenia; - około 1100 pracowników; - 4 zakłady produkcyjne w dwóch krajach Unii Europejskiej; - centrum serwisowe we Francji; - sieć serwisów instalacji gazu LPG we Francji; [...]
Zobacz więcej

CHEMET S.A. x GLI SAS

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż w dniu 10 stycznia 2020 roku Sąd Gospodarczy w Paryżu podjął decyzję o przyjęciu oferty firmy CHEMET SA na zakup wszystkich aktywów i przejęcie całej załogi francuskiej firmy ALTIFORT GLI SAS, która od lipca 2019 roku zarządzana była przez syndyka w związku z upadłością GRUPY ALTIFORT.
Cała dotychczasowa działalność GLI (Gaz Liquefie Industrie) będzie prowadzona przez nowoutworzoną spółkę CHEMET GLI SAS, z siedzibą w Saint-Pierre-d’Exideuil/Civray we Francji, której 100% akcji posiada CHEMET SA, z siedzibą w Tarnowskich Górach w Polsce.
Tym samym GRUPA CHEMET stanie się wiodącym dostawcą pełnej gamy produktów i usług dla rynku LPG oraz pozostałych gazów skroplonych na terenie Unii Europejskiej.

Zobacz więcej

32nd World LPG Forum – Amsterdam – Podsumowanie

Każda prezentacja firmy jest dla nas bardzo istotna. Nie tylko w kwestii relacji z klientami, ale również prestiżu spółki na arenie międzynarodowej!
Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i za wszystkie rozmowy, które pozwolą nam znaleźć nowe rozwiązania spersonalizowane do nowych potrzeb naszych klientów i rynku.

Do zobaczenia w maju 2020 roku na Europejskim Kongresie LPG w Barcelonie!

Zobacz więcej

32nd World LPG Forum Amsterdam 2019

CHEMET S.A. ma zaszczyt zaprosić na największą na świecie konferencję i wystawę LPG! 32. Światowe Forum LPG odbędzie się w dniach 24-27 września w Amsterdamie.

W trakcie trwania wystawy prezentowana będzie pełna oferta zbiorników i stacji LPG oraz instalacji kriogenicznych (LNG i gazy atmosferyczne).
Lokalizacja stoiska CHEMETU – RAI Amsterdam, Wejście E, Brama 10 – Stoisko 31.

Do zobaczenia w Amsterdamie!

Zobacz więcej

Szkółka spawalnicza w CHEMET S.A.

W zamiejscowym wydziale produkcyjnym przy ulicy Zagórskiej 167 od 9 września, ruszyła pierwsza grupa chemetowskiej szkółki spawalniczej. Jest to nowy projekt spółki pozwalający i pomagający osobom zarówno z zewnątrz jak i pracownikom zakładu, na zdobycie nowych uprawnień w spawaniu metodą MAG lub TIG.
Dla najlepszych absolwentów przewidziany jest etat w CHEMET S.A. na stanowisku „Spawacz”

Zobacz więcej

Zgromadzenie Polskiej Platformy LNG w Gdyni

W czwartek 27.06.2019 roku CHEMET S.A. wziął udział w Pierwszym Zgromadzeniu Polskiej Platformy LNG. 
Na wydarzeniu poruszone zostały tematy związkowe, jak i dotyczące bieżącej sytuacji na rynku LNG i jego perspektyw na przyszłe lata. 

Zobacz więcej

Zmiana nazwy Spółki

Pragniemy poinformować, iż w dniu 11.06.2019r. Sąd Rejonowy w Gliwicach wpisał do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego zmianę dotyczącą nazwy naszej Spółki. Od dnia zarejestrowania zmiany działamy pod nazwą CHEMET Spółka Akcyjna. W związku z powyższym, we wszystkich dokumentach do nas kierowanych lub dotyczących naszej Spółki i datowanych na dzień 11.06.2019r. lub późniejszy, prosimy wskazywać [...]
Zobacz więcej

Transport Logistic 2019 – Podsumowanie

Jedne z największych targów transportowych w Europie tj. Transport Logistic 2019 w Monachium dobiegły końca.
Dla Chemet SA była to okazja, aby pierwszy raz przedstawić szerokiej publiczności prototypowy wagon do transportu produktów LPG,
WB 117.

Zobacz więcej

Transport Logistic 2019

Szanowni Państwo,

W dniach od 4 do 7 czerwca 2019 roku, Chemet SA odwiedza targi Transport Logistic w Monachium.
Na wydarzeniu zaprezentujemy między innymi nasze najnowsze rozwiązanie w dziedzinie lekkich wagonów kolejowych, nową konstrukcję wagonu V=117m3. Wagon będzie można odwiedzić przy torze 2 na stanowisku 5A.
Chemet na Transport Logistic zaprezentuje nie tylko szeroką gamę cystern kolejowych przeznaczonych na skroplone gazy, ale również zbiorniki transportowe cieszące się coraz większą popularnością na światowych rynkach.

Zobacz więcej

VI Międzynarodowa Konferencja LPG – Wyjątkowa Energia, 4.04.2019 r., Warszawa

Szanowni Państwo,

4 kwietnia 2019 roku mamy przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji LPG w majestatycznym hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Cały dzień zostanie poświęcony na prelekcje z zakresu bezpieczeństwa, ekologii oraz problemów rynkowych w branży LPG. Na wydarzeniu również zostanie przedstawiony Raport Roczny Polskiej Organizacji Gazu Płynnego za rok 2018, w którym zostaliśmy ujęci.

Zobacz więcej

Podsumowanie GasShow 2019

Chemet SA wraz z firmą Emgaz Sp. z o.o. po raz kolejny odwiedził warszawskie Międzynarodowe Targi GasShow 2019 na terenie EXPO XXI. Klasycznie, były to dla Nas bardzo pracowite dni, przepełnione wieloma konkretnymi rozmowami, które mamy nadzieję zaowocują dalszymi realizacjami.

Zobacz więcej

GasShow 2019

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach GasShow 2019 na EXPO XXI w Warszawie.

Pozostaniemy w Państwa dyspozycji w dniach 19-20 marca od godziny 9:00 do 16:00 na stoisku A8.

Bądźcie razem z nami!

Zobacz więcej

Konferencja antysmogowa

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza Stowarzyszenie ideaMYasto we współpracy z Radną Województwa Śląskiego, panią Lucyną Ekkert, zorganizowali I Tarnogórską Konferencję Antysmogową ,,Wysoka świadomość ≠ Niska emisja”. Podstawowym założeniem konferencji było promowanie rozwiązań, które zmierzają do ograniczenia występowania smogu w powiecie tarnogórskim. W tym celu do udziału w konferencji zaproszono m.in. przedstawicieli Rady Powiatu oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa tarnogórskiego starostwa, którzy przedstawiali swoje propozycje na poprawę sytuacji.

Zobacz więcej

WARSAW GAS DAYS 2018

W trakcie trwania wystawy prezentowana będzie pełna oferta zbiorników LPG, stacji autogazu, zbiorników oraz instalacji LNG, jak również zbiorników przenośnych na gazy skroplone niebezpieczne.

Lokalizacja CHEMETU – stoisko A11.

Do zobaczenia w Warszawie!

Zobacz więcej
Chemet SA jest wspierany dotacjami z Unii Europejskiej.
UE